Medycyna podróży Warszawa

Usługi

Poradnia medycyny podróży została utworzona z myślą o osobach dorosłych, które wybierają się poza granice naszego kraju w celach wypoczynkowych lub zarobkowych. W krajach Afryki, Ameryki, Europy Wschodniej czy Azji można spotkać się z patogenami, które mogą wywołać liczne niebezpieczne choroby zagrażające naszemu zdrowiu i życiu. Przykładem jest malaria przenoszona przez komary w krajach Afryki i Azji, żółta gorączka, cholera. Nasz organizm nie stykając się z tymi patogenami nie nabywa odporności. Tylko prawidłowo prowadzone szczepienia oraz zalecone leki mogą nas więc skutecznie chronić.

Również nasz kraj w pewnych okresach staje się niebezpieczny z uwagi na występowanie endemicznych rejonów zachorowań na choroby zakaźne. Jeśli planują Państwo wakacje w rejonach zalesionych, trawiastych (Mazury, Roztocze), koniecznie należy zabezpieczyć się przed kleszczami i chorobami przenoszonymi przez nie (odkleszczowe zapalenie mózgu i opon mózgowych, borelioza).

Innym często spotykanym niebezpieczeństwem jest wirusowe zapalenie wątroby (WZW) typu A i B. Szczepiena skutecznie chronią przed tymi chorobami.

 

Cennik

Konsultacja 130 zł

 

Lekarze

Godziny przyjęć

PONIEDZIAŁEKWTOREKŚRODACZWARTEKPIĄTEKSOBOTANIEDZIELA

dr hab. Henryk Hryniewicz

Medycyna podróży
Medycyna podróży
17:00 - 18:00

MONDAY

TUESDAY

WEDNESDAY

THURSDAY

FRIDAY

SATURDAY

SUNDAYPoradnia Medycyny Podróży w naszej klinice prowadzi szeroko rozumianą profilaktykę przed wyjazdem do krajów egzotycznych ze względu na występujące endemicznie choroby w danym kraju.

Podróżowanie do strefy tropikalnej wiąże się z koniecznością wykonania szczepień obowiązkowych i zalecanych przez Międzynarodowe Przepisy Zdrowotne, łącznie z wpisem do Międzynarodowej Książeczki Szczepień. W zależności od miejsca, do którego planujemy podróż wykonujemy szczepienia przeciw żółtej gorączce, WZW typu B, WZW typu A, błonicy, tężcowi, durowi brzusznemu czy japońskiemu zapaleniu mózgu. Warto kilka miesięcy przed podróżą odwiedzić naszą poradnię, ponieważ szczepienia powinny rozpocząć się minimum 8 tygodni przez planowanym wyjazdem

Z medycyną podróży zapoznać powinien się każdy, kto ma w planach zagraniczne wakacje, szczególnie do egzotycznych krajów. Taka też osoba powinna odwiedzić poradnię medycyny podróży. Spowodowane jest to uodparnianiem się na podane szczepionki, a także tym, że niektóre szczepienia podawane są w kilku dawkach z zachowaniem odstępu czasowego.

Do skorzystania z usług naszej poradni w ramach profilaktyki poekspozycyjnej podróży zachęcamy także po powrocie z krajów strefy tropikalnej, szczególnie gdy mieliśmy styczność z chorymi osobami, zostaliśmy ugryzieni przez tamtejsze owady czy też występują u nas objawy o nieznanym podłożu.

Main menu