Pulmonolog Warszawa

Usługi

Cennik

Konsultacja 130 zł

 

Lekarze

dr Ewa Rogala

Pulmonolog

  Godziny przyjęć

  PONIEDZIAŁEKWTOREKŚRODACZWARTEKPIĄTEKSOBOTANIEDZIELA

  dr Ewa Rogala

  Pulmonolog
  Pulmonolog
  15:00 - 17:00

  MONDAY

  TUESDAY

  WEDNESDAY

  THURSDAY

  FRIDAY

  SATURDAY

  SUNDAY

  Pulmonolog Praga Północ, Warszawa

  Lekarz pulmonolog zajmuje się badaniem, diagnostyką i leczeniem całego układu oddechowego, ze szczególnym uwzględnieniem chorób płuc.

  Podstawowym objawem, który powinien nas skłonić do wizyty u lekarza specjalisty jest kaszel. Szczególnie niebezpieczny jest kaszel przewlekły, czyli taki, który utrzymuje się powyżej 8 tygodni. To bardzo ważne, aby nie lekceważyć tego objawu chorobowego, ponieważ może on świadczyć o poważnych problemach zdrowotnych (rak płuc, zwłóknienie, zatorowość płucna).

  Warto monitorować również kaszel poinfekcyjny. Ten trwa nawet do 7 tygodni, ale jeśli jest szczególnie uciążliwy i jego występowanie się przedłuża, należy odwiedzić specjalistę. Nie powinien nas natomiast martwić kaszel, który trwa do 6 tygodni. Ten zazwyczaj mija samoistnie.

  Dlaczego kaszlemy? Jest to odruch oczyszczający nasz układ oddechowy, kiedy znajdujące się w nim rzęski są niewydolne lub ich funkcja jest upośledzona. Bardzo często jest on ignorowany, a jako objaw chorobowy – bagatelizowany. Trzeba pamiętać, że kaszel utrzymujący się i określany jako przewlekły musi być zdiagnozowany i leczony lekami dobranymi do przyczyn jego występowania. Często u źródła problemów leży kilka przyczyn. Domowe leczenie dostępnymi na rynku środkami farmakologicznymi bez recepty typu: syropy, tabletki itp. nie leczy przyczyn, a jedynie łagodzi i maskuje objawy. Nasi specjaliści, zajmujący się chorobami płuc i układu oddechowego, przeprowadzają szczegółowy wywiad oraz potrzebne badania, które pozwolą szybko zdiagnozować przyczyny niewydolności i dobrać odpowiednie leczenie.

  Podstawowym badaniem stricte określającym stan naszych płuc i ich wydolność jest badanie spirometryczne. Podczas tej nieinwazyjnej metody mierzona jest pojemność płuc, czyli objętość powietrza, jaką możemy pobrać podczas najgłębszego wdechu lub wypuścić podczas najsilnejszego wydechu, a także szybkość wydechu. W ten sposób określa się „wiek płuc” – czy jest on taki sam, jak nasz wiek biologiczny, niższy (kiedy np. uprawiamy sport) lub wyższy (kiedy np. palimy papierosy).

  Najczęstszymi chorobami układu oddechowego są:

  • Gruźlica
  • Astma oskrzelowa
  • Zapalenie płuc i oskrzeli / przewlekłe zapalenie
  • Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)
  • Odma płucna
  • Sarkoidoza
  • Rozszerzenie oskrzeli
  • Mukowiscydoza
  • Pylica płuc
  • Rak płuc.

  Main menu