USG Warszawa

Usługi

 

CENNIK                                                                     
USG jamy brzusznej 130 zł
USG tarczycy, przytarczyc, nerek, nadnerczy i drobnych narządów 130 zł
USG piersi 130 zł
USG transwaginalne 130 zł
USG jednego stawu 130 zł
USG dwóch stawów 200 zł
USG przezciemiączkowe 130 zł

 

Lekarze

dr Dariusz Syganiec

USG

  dr Wojciech Trojanowski

  USG

   dr Łukasz Szelerski

   Ortopeda - USG

    dr hab. n. med. Artur Rogowski

    Ginekolog - USG

     Godziny przyjęć

     PONIEDZIAŁEKWTOREKŚRODACZWARTEKPIĄTEKSOBOTANIEDZIELA

     dr Dariusz Syganiec

     USG
     USG
     08:00 - 13:00

     dr hab. n. med. Artur Rogowski

     USG
     USG
     15:20 - 20:00

     dr Łukasz Szelerski

     USG
     USG
     15:00 - 19:00

     dr Wojciech Trojanowski

     USG
     USG
     12:00 - 14:00

     MONDAY

     TUESDAY

     WEDNESDAY

     THURSDAY

     FRIDAY

     SATURDAY

     SUNDAY

     USG, czyli ultrasonografia wykorzystuje w medycynie ultradźwięki do badania i diagnozowania pracy poszczególnych narządów, zmian w tkankach oraz nieprawidłowości w budowie organów lub ich funkcjonowaniu. Jest to bardzo skuteczna, charakteryzująca się ogromną dokładnością metoda diagnozowania schorzeń. Pozwala wykryć mikrozmiany tkankowe, jak np. guzki o wielkości 0,1 mm.

     Badanie USG przeprowadzone w Centrum Medycznym VITA-MEDICA jest bezbolesne i niewymagające ingerencji w tkanki. Dzięki w pełni prawidłowemu, profesjonalnemu wykonaniu przez specjalistę, badanie jest także całkowicie bezpieczne - zarówno dla Pacjenta, jak i badającego. Te wszystkie cechy sprawiają, że w naszych ośrodkach aparatura USG jest z powodzeniem wykorzystywane zarówno w diagnozowaniu dorosłych, jak i dzieci oraz osób starszych.

     Jak działa ultrasonograf?

     Wysyłane przez emiter urządzenia fale ultradźwiękowe odbijają się od monitorowanych tkanek i wracają do odbiornika urządzenia. Dźwięki są przetwarzane przez układ elektroniczny i przedstawione w postaci obrazu.

     Na ekranie monitora aparatury widać badany narząd oraz jego zachowanie w przekroju (podłużnym, poprzecznym lub skośnym – w zależności od przyłożenia głowicy aparatu).

     Urządzenie jest w stanie monitorować dany narząd z częstotliwością od średnio 9 aż do 30 obrazów na sekundę. Oznacza to, że ultrasonograf pozwala na zobrazowanie zjawisk zachodzących wewnątrz naszego organizmu w czasie rzeczywistym.

     Jak wygląda badanie USG w Vita-Medica?

     Podczas badania lekarz diagnozujący określi dokładnie, który obszar ciała należy odsłonić, aby badanie konkretnego narządu było możliwie najbardziej skuteczne i dające dokładny obraz zjawisk zachodzących w nim podczas monitorowania. Pacjent w miejscu badanym nie powinien mieć biżuterii ani innych ozdób utrudniających badanie.

     Lekarz przeprowadzający USG pokryje obszar poddawany badaniu żelem, który pozwala na dokładne przyleganie sondy do powłoki ciała, a tym samym na przedstawienie dokładnego, niezaburzonego obrazu badanych narządów. Niekiedy zamiast żelu stosujemy specjalne nakładki na głowicę aparatu. Samo badanie jest bezbolesne i nie wywołuje nieprzyjemnych odczuć.

     Jak należy przygotować się do badania USG?

     W przypadku USG jamy brzusznej:

     • Badanie musi być przeprowadzone na czczo lub 6 godzin po lekkim posiłku
     • Jeśli jelita są wypełnione dużą ilością gazów (wzdęty brzuch), przed badaniem należy przyjąć kilka tabletek węgla leczniczego lub espumisanu
     • Badania USG jamy brzusznej u dzieci do 1. roku życia nie wymagają przygotowania

     W przypadku USG miednicy:

     • Badanie jest przeprowadzane przy pełnym pęcherzu, dlatego na godzinę przed badaniem Pacjent musi wypić ok. 0,5 – 1 l płynu i nie może oddawać moczu.

     Do wszystkich pozostałych badań USG nie trzeba się przygotowywać w żaden szczególny sposób – o ile nie zaleci tego lekarz kierujący na badanie.

     Do diagnozowania jakich narządów wykorzystuje się USG?

     Badanie ultrasonograficzne ma bardzo szeroki wachlarz zastosowań, jeśli chodzi o gałęzi medycyny.

     W VITA-MEDICA z powodzeniem wykorzystujemy je w pediatrii, kardiologii, ginekologii, gastrologii, ortopedii, a także angiologii i flebologii (USG Doppler). Badanie USG nie sprawdza się w przypadku diagnozowania narządów i tkanek takich, jak: płuca, jelita, żołądek oraz kości.

     Zalety badania USG w VITA-MEDICA

     • Dostępne
     • Stosunkowo tanie
     • Możliwe do wykonania u każdego Pacjenta
     • Z możliwością wielokrotnego wykonania u tej samej osoby
     • Nie wywołuje skutków ubocznych – ani dla Pacjenta, ani dla lekarza badającego
     • Pozwala obserwować pracę narządów w czasie rzeczywistym, a przetworzony obraz jest dynamiczny (badane narządy są w ruchu)
     • Badanie jest bardzo precyzyjne i dokładne
     • Procedura jest bezbolesna i nieinwazyjna.

     Main menu